Aktualności językowe


Każdy z kursów językowych, który organizujemy i prowadzimy, dotyczy problematyki określonej przez naszych Klientów. W ofercie mamy kursy biznesowe, specjalistyczne, dotyczące codziennego użycia danego języka obcego i wiele innych, wskazanych przez naszych Klientów.
Poniżej przedstawiamy aktualnie prowadzone kursy. Możesz rozpocząć któryś z nich lub jego tematykę przenieść na inny, wybrany przez Ciebie język obcy (hiszpański, rosyjski, niemiecki, francuski, włoski). Być może chciałbyś rozpocząć kurs o zakresie tematycznym, którego tu nie ujęliśmy - napisz do nas (biuro@almand.pl) lub zadzwoń (692 951 782) - naszym priorytetem będzie zorganizowanie i przeprowadzenie takiego kursu!
Czego aktualnie uczymy:

JĘZYK CZESKI
 1. Język czeski w budownictwie - Zakres materiału leksykalnego i gramatycznego uzależniony jest od poziomu zaawansowania językowego kursanta. Przykładowe zagadnienia: przyjazd do Czech, wynajęcie mieszkania, poszukiwanie pracy w zakresie budownictwa, stworzenie swojego CV, listu motywacyjnego, rozmowa kwalifikacyjna, roboty budowlane wewnątrz budynków, zewnętrzne roboty budowlane, roboty wykończeniowe, elementy wewnętrzne itd.
 2. Język czeski w biznesie - Szkolenie podzielone jest na bloki tematyczne (wybór bloku zależy od kursanta): księgowość, transport, medycyna, budownictwo, usługi, administracja, prawo jazdy, język codzienny (i inne w razie zapotrzebowania).
  Przykładowe zagadnienia tematyczne:
  *pisanie cv, listu motywacyjnego, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, poszukiwanie pracy - odpowiadanie na ogłoszenia o pracy
  *tworzenie i tłumaczenie umów
  *kontakty z partnerami handlowymi - e-mail, rozmowa telefoniczna, wystąpienia publiczne
  *płatności, faktury
  *tworzenie ofert handlowych, prezentacja firmy
  *rezerwacje, usługi turystyczne
  *podróże służbowe, miejsce pracy, obsługa urządzeń biurowych
  *części ciała, leki - dawkowanie, opisy
  *kosmetyczka, fryzjerka, szewc, krawiec
  *prace budowlane i wykończeniowe
  *zasady ruchu drogowego, budowa samochodu
 3. Język czeski w turystyce - Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do pilotów wycieczek, przewodników turystycznych, pracowników biur podróży i wszystkich tych, których ze względów zawodowych bądź prywatnych interesuje problematyka turystyczna w języku czeskim.Przykładowe zagadnienia tematyczne:
  *hotel – rezerwacja noclegu, ustalanie i rezerwowanie menu
  *wycieczka - opisywanie zabytków, planowanie trasy, wyszukiwanie atrakcji turystycznych
  *e-mail, rozmowa telefoniczna, obsługa klienta
  *płatności, faktury
  *podróż – bilety, rezerwacje, środki transportu, specyfika podróżowania po Czechach
  *nagłe wypadki w podróży – lekarz, autoserwis, policja

 4. Język czeski w codziennych sytuacjach komunikacyjnych - Szkolenie skierowane do wszystkich tych, którym podoba się język czeski i chcą poznać go trochę lepiej. Zagadnienia leksykalne kursu obejmują różnego rodzaju konwersacje i tematy potrzebne do codziennego porozumiewania się w tym języku.  
JĘZYK ANGIELSKI
 1. Język angielski w codziennych sytuacjach komunikacyjnych - Standardowy kurs języka angielskiego
 2. Język angielski w korespondencji handlowej - Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy w swojej pracy zawodowej wykorzystują język angielski w handlu i tworzeniu korespondencji handlowej.Kurs skierowany jest do osób o zaawansowanej i średnio zaawansowanej znajomości języka angielskiego.
   

 3. Język angielski dla bankowców i finansistów - Kurs jest skoncentrowany przede wszystkim na rozwoju i efektywnym używaniu zasobu leksykalnego oraz frazeologii w zakresie problematyki interesującej bankowców i finansistów. Przykładowe zagadnienia:
  * wskaźniki ekonomiczne
  * koszta, budżet
  * banki i produkty bankowe
  * rynek finansowy, inwestycje
  * wskaźniki finansowe
  * papiery wartościowe - typy, użycie
  * rynek finansowy
  * waluty
  * inflacja, zmiany cen
  * płynność finansowa
  * handel międzynarodowy
  * globalizacja, ekonomia światowa
  * handel zagraniczny itd.
   
 4. Język angielski w medycynie - Kurs skierowany do lekarzy i pielęgniarek chcących rozpocząć pracę w krajach anglojęzycznych oraz dla opiekunek/-ów osób starszych.
   
 5. Język angielski dla sekretarek, asystentek i recepcjonistek - Kurs w przygotowaniu