czwartek, 27 grudnia 2012

Czeska nowa fala w styczniu we Wrocławiu!

    We Wrocławiu od 07. 01. 2013 r. szykuje się nie lada gratka dla wszystkich miłośników dobrego kina europejskiego, tym razem - czeskiego. Dolnośląskie Centrum Filmowe rozpoczyna nowy rok przeglądem kina czeskiego nowej fali. Na ekranie będzie można zobaczyć filmy znanych czeskich reżyserów, takich jak Hřebejk, Menzel, czy Robert Sedláček. Warto wybrać się przede wszystkim na Pociągi pod specjalnym nadzorem. Choć przymiotnik kultowy jest dziś stanowczo zbyt często używany w kontekście produkcji wybitnie "nie-kultowych", to tym razem nie wahamy się go użyć w przypadku tego właśnie filmu z wieloma wręcz symbolicznymi scenami. Nie trzeba chyba wspominać, że film ten nakręcony został na podstawie powieści Hrabala pod tym samym tytułem. Tych, którzy interesują się tematyka interkulturowości, mniejszości narodowych itp. zainteresuje z kolei film reżysera słowackiego, Martina Sulika, pt. Cygan. Więcej informacji na temat seansów i filmów znajdziecie na stronie wrocławskiego DCF-u:

Dolnośląskie Centrum Filmowe - nowa fala czeska 

Polecamy i pozdrawiamy:)

3 komentarze:

Manitou pisze...

Dobrze wiedzieć, chętnie się wybiorę.
Ze swojej strony polecam najnowszy film Bohdana Slámy "Cztery słońca". Byłam wczoraj na pokazie i spotkaniu z reżyserem. Myślę, że warto!

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku :-)

A. pisze...

Szczęśliwego Nowego Roku:)
zaraz sprawdzam,gdzie gają,w Czechach dużo się o tym filmie pisało:)

Manitou pisze...

Gają w dawnym Heliosie, teraz Nowe Horyzonty, na Kazimierza Wielkiego. Reżyser mówił, że ten film w Czechach był różnie odbierany, jedni go kochają, inni nienawidzą. Mówił, że w Czechach ludzie mają dość filmów o nieudacznikach. Polacy chyba nie ;-) Ja pokochałam ten film. Ciekawa jestem jakie będą Twoje wrażenia po nim.
Pozdrawiam.